Spektakl wg dramatu Marka Koterskiego pt. "DZIEŃ ŚWIRA"

Premiera 23.06.2001.

Spektakl zrealizowany   przez TEATR "RE-MEDIUM"
w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury

 

OBSADA:

Małgorzata Barrek, Izabella Czajkowska, Anna Maria Kołodziej, Marzena Stasik, Renata Ślazińska, Robert Baran, Ryszard Godlewski, Paweł Kołpak, Grzegorz Woś

 

Opracowanie tekstu i reżyseria:

GRZEGORZ STAWIAK

 

TEATR RE-MEDIUM

- taką nobilitującą nazwą i premierą postanowiła przypieczętować swą metamorfozę grupa uczestników warsztatów teatralnych odbywających się w WOK-u jeden raz w tygodniu przez dwa lata. Wcześniej dali się poznać jako Grupa Nova. W tym czasie przewinęło się przez zespół ok. 60 osób. Dla jednych była to przygoda kilkutygodniowa, inni odchodzili po roku, byli tacy, którzy kilkakroć wracali, nieliczni wytrwali od pierwszego spotkania do premiery „BLOKOWISKA”. Pracę nad tym spektaklem rozpoczynało w październiku 2000 r. siedem osób, zimą zmagało się z materią dramatu Marka Koterskiego siedemnaścioro, a od wiosny zespół topniał osiągając na początku maja liczbę 9.

Taki stan rzeczy zrodził określoną metodę pracy - każdy mógł w dowolnym momencie przyjść i jeśli tylko zdołał opanować podstawy warsztatu aktorskiego, zagrać małą rolę, a jeśli odchodził - tekst przejmował ktoś inny. Rzecz jasna, w konsekwencji do metody pracy kształtowała się koncepcja spektaklu: pojedynczy bohater Marka Koterskiego rozpadł się (w rezultacie) na epizodyczne postacie mieszkańców blokowiska zaglądających sobie wzajemnie do kuchni, sypialni i łazienek, obnażających swoje intymne życie, klnących wszystko i wszystkich — samotnych ludzi na pustyni wieżowców, mrówkowców, punktowców, falowców, na skwerach, na których wiosną wyrastają...psie łajna.

 

Przejście do galerii zdjęć ze spektaklu Powrót do Strony Głównej Przejście do rezenzji ze spektaklu