"BAL W OPERZE"
(Recytacje)
Sorry, your browser doesn't support Java.

Teatralizowane  recytacje fragmentów „Balu w operze" Juliana Tuwima, to zwieńczenie  etapu warsztatów podstaw teatru i sztuki aktorskiej, które były realizowane w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.  Warsztaty rozpoczęły się w październiku 1999 roku. Do udziału w zajęciach zgłosiło się ok. 30 osób, wytrwało 10

 


WSPÓŁPRACA
z  WAŁBRZYSKIM OŚRODKIEM KULTURY


   
Współpraca INSTRUMENTALNEGO TEATRU WSPÓLNOTY z WAŁBRZYSKIM OŚRODKIEM KULTURY została zainicjowana we wrześniu 1998 roku. Wtedy znalazła się grupa chętnych, którzy  rozpoczęli zajęcia warsztatowe. Utworzyli grupę pn. TEATR ANTRAKT.


 
 We wrześniu 1999 roku kierownictwo WOK podjęło decyzję o utworzeniu nowej grupy teatralnej, która rozpoczęła warsztaty w październiku. Grupa przyjęła tymczasową nazwę „NOVA".  Program zajęć obejmował: dykcję i emisję głosu, improwizację jako formę interakcji, zagadnienia ciała i przestrzeni jako znaków teatralnych, analizę tekstu pod kątem jego scenicznej interpretacji. Literacką osnową warsztatów był „Bal w operze" Juliana Tuwima. Zwieńczeniem warsztatów jest teatralizowana prezentacja recytacji fragmentów poematu, po czym grupa przystąpiła do realizacji spektaklu tworzonego w oparciu ten tekst. 

  Dodatkowo ITW prowadził w WOK konsultacje dla recytatorów. Realizowane przez ITW warsztaty, konsultacje i spektakle są formami, których celem jest uczenie elementarnych umiejętności aktorskich i zgłębianie sztuki teatru. Ten podstawowy cel jednakże jest tylko narzędziem poznawania samego siebie, inspiracją do pogłębionej refleksji oraz sposobem autokreacji i metodą kształcenia twórczych dyspozycji.


W maju 2009 r. [po zrealizowaniu ok. 20. spektakli] współpraca z WOK została przerwana przez ówczesnego dyrektora.

Władze Wałbrzycha nie interweniowały :-(


 

 Link do ramki początkowej "Spektakle"Link do galerii zdjęć ze spektaklu