AKTUALNOŚCI:

 


 

NABÓR DO TEATRÓW

Plakat Naó do Teatrów


TEATR KĄTEM W DZIERŻONIOWIE


„Teatr Kątem, działający w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury od 20 LAT, przyjmie w tym sezonie aktorów - adeptów. Kandydaci powinni mieć 15 (prawie) do 18 lat. Na zajęcia można zapisać się we wrześniu br. w każdy wtorek i czwartek w godz. 17 - 19 przychodząc na próbę do kinoteatru "Zbyszek" w Dzierżoniowie, ul. Świdnicka 23 (wejście do garderób od strony parku ul. Mickiewicza, mocno stukać w drzwi) albo 13 września o godz. 17:00 w czasie Dnia Otwartego w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.
Spotkanie organizacyjne adeptów i rozpoczęcie zajęć będzie 4 października 2016r. o godz. 17:00 w kinoteatrze "Zbyszek".TRZECI TEATR
warsztaty teatralne dla młodzieży
w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu

W sezonie 2016/17 Trzeci Teatr wchodzi w 15. rok swojego istnienia. 15 lat to także wiek od którego przyjmujemy adeptów, czasem robimy wyjątki dla nieco młodszych, trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby pozbywać się nieśmiałości, nauczyć się współpracy w grupie, dostrzegać złożoność  świata  i lepiej go rozumieć, pojmować rozmaite teksty kultury. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Trzeciego Teatru usposabiają także kandydatów do szkół teatralnych – jest już kilkunastoosobowa grupa tych szczęśliwców.

Zajęcia dla adeptów odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki w godzinach 16 – 19 (chyba, że umówimy się inaczej), trwają rok i kończą się na ogół małym spektaklem/ etiudą. Po roku adept trafia do grupy zaawansowanej, która spotyka się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki od godz. 19 do 22 i we środy od 18 do 22 – chyba, że umówimy się inaczej.

Kandydaci do Trzeciego Teatru w sezonie 2016/17 mogą we wrześniu podejrzeć próby grupy zaawansowanej, porozmawiać z instruktorem i kolegami, a także zapisać się na zajęcia, w poniedziałki, począwszy od 12 września, w godz. 18 – 21. Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 3 października 2016 r. o godz. 16:00 w tzw. „BUNKRZE” obok sceny kameralnej.

Odpłatność za zajęcia wynosi 40 zł za miesiąc.

 

PREZENTACJA SPEKTAKLU TEATRU KĄTEM
"(z)MIŁUJCIE SIĘ!"

Plakat do spektaklu

27 września 2016 r. godz. 19:00
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
kinoteatr "ZBYSZEK"
Dzierżoniów ul. Świdnicka 23 

Licznik odwiedzin: