AKTUALNOŚCI:

 


 

Plakat naboru do Teatru Kątem Plakat naboru do Trzeciego Teatru Plakat naboru do Teatru Na Lewą
TEATR KĄTEM
rozpoczyna XXI sezon działalności, wznawia zajęcia 4 września 2018 r.
i przyjmie adeptów!
 Przyjmujemy kandydatów, którzy mają 15 lat, czasem jednak robimy wyjątki dla nieco młodszych - trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie dzierżoniowskiego kinoteatru oraz w innych miejscach. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby  spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co nas nurtuje, a przy okazji pozbywać się nieśmiałości,  nauczyć się współpracy w grupie, zgłębiać złożoną rzeczywistość i mówić (językiem teatru) jak ją rozumiemy, otwierać się na rozmaite teksty kultury i dobrze się przy tym wszystkim bawić. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Teatru Kątem sposobią także kandydatów do szkół teatralnych – jest już grupa tych szczęśliwców: studentów i absolwentów.
Kandydaci mogą zapisać się do Teatru Kątem w czasie Dni Otwartych w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury 10 września w godz. 17-19 a także we wrześniu 2018 r we wtorki i czwartki. w godzinach 18-20 podejrzeć próby, porozmawiać z instruktorem i aktorami TK.
Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 2 października 2018 r. o godz. 16:00 na scenie w kinoteatrze – wejście dużymi drzwiami od parkingu.
Próby Teatru Kątem odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godz. 16-20 lub 17-21 – uzgadniamy to z uczestnikami.
Odpłatność za zajęcia, oprócz rocznej dotacji na działalność statutową ustaloną przez DOK,  wynosi 25 zł za miesiąc. Opłaty wnoszone są z góry za dany miesiąc.
Zajęcia W Teatrze Kątem prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; więcej informacji o nim i jego działaniach na:
 www.teatr-ed.pnet.pl Można go zapytać o szczegóły telefonując na nr: 607 104 795.
TRZECI TEATR

rozpoczyna XVII sezon działalności, wznawia zajęcia 3 września 2018 r.
i przyjmie adeptów!

Przyjmujemy kandydatów, którzy mają 15 lat, czasem jednak robimy wyjątki dla nieco młodszych - trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co nas nurtuje, a przy okazji pozbywać się nieśmiałości, nauczyć się współpracy w grupie, zgłębiać złożoną rzeczywistość i mówić (językiem teatru) jak ją rozumiemy, otwierać się na rozmaite teksty kultury. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Trzeciego Teatru sposobią także kandydatów do szkół teatralnych – jest już kilkunastoosobowa grupa tych szczęśliwców: studentów i absolwentów.

Kandydaci do Trzeciego Teatru mogą 10, 17 i 24 września 2018 r. w godzinach 18-20 podejrzeć próby grupy zaawansowanej, porozmawiać z instruktorem i aktorami TT, a także zapisać się na zajęcia.
Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 16:00 w tzw. „BUNKRZE” obok sceny kameralnej.

Pierwsze powakacyjne spotkanie dotychczasowych uczestników Trzeciego Teatru odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 17:00 w BUNKRZE

Zajęcia dla adeptów odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki w godzinach 16 – 19 (chyba, że umówimy się inaczej), trwają rok i kończą się na ogół małym spektaklem/ etiudą. Po roku adept trafia do grupy zaawansowanej, która spotyka się dwa razy w tygodniu.

Odpłatność za zajęcia wynosi 40 zł za miesiąc. Opłaty wnoszone są z góry za dany miesiąc.

Zajęcia Trzeciego Teatru prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; więcej informacji o nim i jego działaniach na:
www.teatr-ed.pnet.pl
Można zapytać o szczegóły telefonując na nr: 607 104 795.

TEATR NA LEWĄ
rozpoczyna kolejny sezon działalności, wznawia zajęcia 7 września 2018 r.
i przyjmie adeptów!
 Przyjmujemy kandydatów, którzy mają 15 lat, czasem jednak robimy wyjątki dla nieco młodszych - trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie Centrum Kultury w Pieszycach  oraz w innych miastach.. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby  spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co nas nurtuje, a przy okazji pozbywać się nieśmiałości,  nauczyć się współpracy w grupie, zgłębiać złożoną rzeczywistość i mówić (językiem teatru) jak ją rozumiemy, otwierać się na rozmaite teksty kultury, a przy tym się dobrze bawić. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Teatru Na Lewą sposobią także kandydatów do szkół teatralnych.
Kandydaci mogą się zapisać u instruktora 14 września w czasie DNIA OTWARTEGO
w godz. 16-18 ( hol CK) oraz w pozostałe piątki września w godz. 17-18 (wtedy trzeba trafić na scenę do sali widowiskowej CK) albo każdego innego dnia we wrześniu w sekretariacie Centrum Kultury
w Pieszycach, ul. M. Kopernika 37, tel: 74 836 53 41, w godzinach pracy CK.
 Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 18:00
w sali widowiskowej Centrum Kultury
Spotkanie organizacyjne obecnego składu zespołu będzie 7 września 2018 r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej – rozpoczynamy próby wznowieniowe spektaklu „Crash – Test”
Próby odbywają się raz w tygodniu, w piątki w godzinach 16 – 20, chyba, że umówimy się w innych godzinach. Odpłatność za zajęcia wynosi 25 zł za miesiąc. Opłaty wnoszone są z góry za dany miesiąc.
Zajęcia prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; więcej informacji o nim i jego działaniach na: www.teatr-ed.pnet.pl Można zapytać go o szczegóły telefonując na nr: 607 104 795.


Kontakt przez e-mail: grzestaw@pnet.pl  

Licznik odwiedzin: